Zastosowanie

Inspekcja wiatraków
Nasze bezzałogowe statki powietrzne są w stanie wykonać i ocenić stan techniczny wiatraka i elementów przynależących do niego. Oszczędza to czas i efektywność działania wiatraka. Nasze drony docierają do trudno dostępnych miejsc wykonując przy tym zdjęcia najwyższej jakości. Metoda ta jest na chwilę obecną najbardziej popularną i najczęściej wybieraną gdyż nie ma zagrożenia przy pracach ludzi/zasobów na wysokości i dzięki temu wszelkie instalacje, maszty, anteny, turbiny i inne części przynależące do wiatraka mogą zostać szybciej zdiagnozowane, usterka szybciej usunięta, a wiatrak nigdy się nie zatrzyma. Identyfikujemy stan powłoki żelowej, różnego rodzaju erozję, ewentualne pękniecie elementów, stan łopat i wiele innych usterek.

Inspekcje ociepleń budynków
Budynki, dachy, elewacje to tylko niektóre elementy, które stale muszą być kontrolowane przed nieuniknięciem katastrofy budowlanej czy konstrukcyjnej. Pamiętajmy, że nie zawsze jesteśmy w stanie dotrzeć na czas gdy np warunki atmosferyczne są sprzyjające, a musimy natychmiast sprawdzić stan techniczny np dachu na którym umiejscowione są np jeszcze inne elementy np. komin, duże ilości śniegu na dachu itp. W tym wypadku drony spełniają swoje zadanie bezkonkurencyjnie, robiąc przy tym pełną dokumentacją video czy fotograficzną. Zlecenie zostanie wykonane w bardzo krótkim czasie z dużą efektywnością.

Dokumentacje fotograficzne
Zdjęcia z lotu ptaka czyli fotorelacje z trudno dostępnych miejsc czy z masowych imprez plenerowych/rodzinnych, nieruchomości/budynków, inwestycji, zdjęcia reklamowe to tylko niektóre przykłady wykorzystania naszych bezzałogowych statków powietrznych, które wykonują zdjęcia z góry o wysokiej jakości. Wykonujemy także dokumentacje fotograficzne zgodnie z Państwa życzeniem/wytycznymi ustalonymi przed danym wydarzeniem.

Modele 3D obiektów
Przy pomocy zdjęć z dronów uzyskać można generowanie modeli 3D, które tworzy się z tzw planowanych nalotów na dany budynek/obiekty zabytkowe/inżynieryjne wszelkie obszary. Zdjęcia wykonywane są o bardzo dużej rozdzielczości, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty podczas analizowania zdjęć. Zdjęcia wykonywane są zarówno z drona jak i z ziemi.

Tworzenie map
Oprócz już tradycyjnych satelit drony zostają coraz bardziej wchłaniane do tworzenia map. Drony w locie są w stanie zeskanować cały plac, teren nie tylko pod budowę dróg, autostrad, ale swoje predyspozycje wykorzystuje w dużych firmach czy przedsiębiorstwach do analizowania wolnego miejsca pod budowę nowych obiektów. Bezzałogowe statki powietrzne wykonują całą masę zdjęć, które później analizowane są przez inżynierów, geodetów i innych specjalistów którzy są w stanie oszacować przeznaczenie danego terenu pod daną inwestycję.

Termografia
Termografia czyli termowizja, która swoje zastosowanie znajduje w kilku dziedzinach. Dzięki wbudowanej kamerze w dronie umożliwi Państwu oszczędność czasu, pełną analizę dokumentacyjną, a przede wszystkim faktyczny stan danego obiektu. Kilka przykładów zastosowania termowizji:
– Rolnictwo, które swoje zastosowanie znajduję do pomiaru parowania roślin
– Przemysł, mosty, instalacje gazowe i energetyczne
– Leśnictwo, ocena lasów przed różnymi zagrożeniami i katastrofami
– Inspekcje linii telekomunikacyjnych, energetycznych
– Dachy budynków, panele słoneczne.

Szacowanie strat
Firmy ubezpieczeniowe nie zawsze są w stanie określić wszystkie straty jakie ponieśliśmy. Fruwające bezzałogowce są w stanie nam pomóc i odzwierciedlić faktyczny stan po zimie czy innym żywiole, który przeszedł jak np. trąba powietrzna, ulewy, pożary i inne zjawiska atmosferyczne. Wykonane zdjęcia i materiał video jest najbardziej wiarygodną formą uzyskania odszkodowania, która się należy, a może zostać zaniżona przez trudno dostępne i niezauważalne miejsca.

Szacowanie szkód łowieckich
Z ziemi niestety nie widzimy co się dzieję, ale już 15 do 20 minut lotu dronu nad ziemią jest w stanie wykonać pełną dokumentację do oszacowania stat i ujawnienia czynników zewnętrznych np stan roślin, pól i ich kondycja. Dzięki temu rolnik jest w stanie wywalczyć odszkodowanie za szkody w uprawach wyrządzone np przez dzikie zwierzęta czy warunki atmosferyczne.

Leć z nami...